Zadanie

Javorová Polička

Počet bodov: 40

Všetci máme doma poličku. Čo sa stane s poličkou, ak ju zopár mesiacov necháme na pokoji? Presne tak, napadne na ňu vrstva prachu a potom vám mama nedá pokoja, kým sa ho nezbavíte. To zvyčajne nebýva problém - stačí cez poličku párkrát prejsť vlhkou handrou.

Veci však fungujú inak v Krajine Siahodlhých Poličiek. Tam majú totiž javorovú poličku dlhú až \(N\) metrov. Keďže táto starodávna polička je generácie uchovávaná vzácnosť KSP, aby sa neznesvätila, nikdy sa neutiera. Obyvatelia Krajiny Siahodlhých Poličiek si však uvedomili, že ak sa polička príliš zapráši, mohlo by ju to poškodiť. Namontovali teda pri každom metri poličky snímače, ktoré dokážu vyčísliť, koľko prachu na každý meter napadá.

Obyvatelia KSP budú tieto hodnoty monitorovať a budú potrebovať vedieť, aká najvyššia vrstva prachu sa nachádza na nejakom súvislom úseku poličky.

Vstup a Výstup

V prvom riadku sú čísla \(N,Q\): dĺžka poličky a počet udalostí. V druhom riadku je N čísel: výška vrstvy prachu na každom z N metrov poličky.

Nasleduje \(Q\) riadkov v tvare \(o\ a\ b\ c\). Ak \(o = 0\), vypíšte výšku najvyššej vrstvy prachu na poličke od metra \(a\) po meter \(b\). V tomto prípade je \(c = 0\) a môžete ho ignorovať. Inak \(o = 1\), a znamená, že na každý meter od \(a\) po \(b\) napadla vrstva prachu výšky \(c\).

Vstup spĺňa nasledujúce obmedzenia:

Príklad

Input:

5 3
1 2 3 4 5
0 2 4 0
1 2 3 2
0 2 4 0

Output:

4
5
Pre odovzdávanie sa musíš prihlásiť.