Zadanie

Abnormálne meškanie

Počet bodov: 10

Na stanici Číž kúpele sa v Medzinárodný deň ZENITU streli odvekí rivali Fezjo a Jozef čakajúci na ten istý vlak R 812 Gemeran zo stanice Košice v smere Moldava nad Bodvou - Rožňava - Plešivec - Tornaľa - Číž kúpele - Jesenské - Fiľakovo - Lučenec - Kriváň - Detva - Zvolen osob. st. - Žiar nad Hronom - Žarnovica - Nová Baňa - Kozárovce - Levice - Podhájska - Šurany - Šaľa - Galanta - Bratislava-Vinohrady a Bratislava hl. st. s pravidelným odchodom 11 hodín 4 minúty z nástupištia 1 kolaj 1.

Počas ich neúprosných hádok o tom, ktorá značka vysávačov má dlhšie hadice ich prerušil oznam ozývajúci sa z rozhlasu stanice:

“Upoznornenie na meškanie vlaku: Rýchlik 812 Gemeran spoločnosti Koľajovo-Stanicový Prepravca zo smeru Košice, pravidelný príchod 11 hodín 2 minúty, ktorý pokračuje v smere Bratislava hl. st., bude meškať asi 47 minút. Keďže doba meškania presiahla 42 minút, vlak vynechá každú druhú stanicu. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.”

Po jednej dlhej hádke o vysávačoch sa strhla ďalšia o tom či vlak zastaví na stanici Číž kúpele. Fezjo tvrdí, že zastaví, Jozef tvrdí, že nezastaví. Kto z nich má pravdu?

Úloha

Zistite či na stanici Číž kúpele vlak zastaví alebo nie a povedzte tým dvom, ktorý z nich nemá pravdu.

Vstup a Výstup

Na vstupe nedostanete nič. Na výstup vypíšte Fezjo, ak pravdu mal Jozef alebo Jozef, ak pravdu mal Fezjo.

Priklad

Túto úlohu zvládnete aj bez príkladu :).

Pre odovzdávanie sa musíš prihlásiť.